info@webkampanyasi.com (212) 535-6038

Web Sitesi Nedir?

03 12:10:58-11-2017 Admin

Kişilere yada kurumlara ait web sayfaları bulunmaktadır. Bu web sayfalarının ulaşılır hale gelebilmesi içinde bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu web sayfalarınınn toplamını bir araya getiren sisteme web sitesi adı verilmektedir.


Web sitesi, web ürerinde bulunan sayfaların; animasyon, görsel ve de metin halinde ziyaretçilerine bilgi aktarmaya yarayan ya da çeşitli hizmetler sunan sayfaların tümünü kapsayan ve bir araya toplayan alanın adıdır.


Kısa ve öz olarak bir web  sitesi, farklı web sayfalarından meydana getirilen tek bir alan adıdır. Bir web sitesinin işiniz ve sizin için sağlayabileceği faydaları inanılmaz. Bir işinin varsa ve bir web sitesine sahip değilseniz işinizle alakalı bu büyük fırsatı kaçırıyorsunuz demektir. Web sitesi işinizin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olmak, bir çok pazarlama stratejisi geliştirmek için kullanılabilir.


Web sitelerinde içerik olarak birden fazla veri tabanı yazılımları, resim, bilgi formları, animasyon ve konu barınmaktadır. Aynı zamanda reklam alanı olarakta kullanılabilmektedir.


Günümüzde kurumlar arası veri iletişimi web tabanlı uygulamalarla yapılmakta. Bu yöntemle veri transferi sırasındaki uzun beklemeler ortadan kalkmaktadır.


Web sitesi kurulum esnasında ileride doğacak ihtiyaçlarıda kapsayacak bir biçimde planlanıp kurulacak olursa sitenin veri iletişimi alarak çalıştırılması da mümkün olabilmektedir. Gelişim aşamasında olan internet ortamında bir web alanına (domain/alan adı) sahip olmak gelecekten bir yer tutmak anlamana geliyor.


Web sayfası ile internette paylaşmak istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir topluluğa en hızlı şekilde ulaşabilir ve güncelliğinizi koruyabilirsiniz.


Web sitesi aynı zamanda yaygın bir paylaşım platformu ve medya ağı olan intermet üzerinde yer alan size ait bir iletişim panosudur.Web sitesi sayesinde işletmenizin, üretimini yaptığınız ürünlerin ve tüm hizmetlerinizin geniş ve ayrıntılı tanıtımını kolayca yapabilir, müşterilerinize, bayi ve dağıtım organizasyonlarınıza kolaylıkla bilgi ulaştırabilirsiniz.Web sitesi aynı zamanda çağımızın medyası olan internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim alanıdır.


Televizyon, gazete ve radyo gibi internette bir medya aracı olarak sayılmakta ve etkinliği açısından digerlerinden daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde ürününüzü, firmanızı ya da kendiniz ile ilgili olan bilgileri çok daha büyük kitlelere ulaştırabilir vede en ekonomik şekilde tanıtımınızı, reklamınızı yapabilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler firmanız ya da ürünleriniz hakkında daha detaylı ve güncel bilgilere ulaşabileceklerdir.